Tippek és tanácsok lakáseladóknak és lakásvásárlóknak

A lakáseladás és lakásvásárlás folyamata lépésről lépésre

Mekkora legyen?

 

 

alaprajz.jpg

 

Az alapterület számítása

Az alapterület számítását az az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet az 1. sz. mellékletében az alábbiak szerint határozza meg:

Belmagasság: a padlószint és a födém vakolt (burkolt) vagy az álmennyezet alsó síkja közötti függőleges távolság

Bruttó alapterület: épületszerkezetek alapterületével növelt nettó alapterület

Hasznos alapterület: a nettó alapterületnek azon része, amelyen a belmagasság legalább 1,90 m.

Nettó alapterület: helyiség vagy épületszerkezettel részben vagy egészben közrefogott tér vízszintes vetületben számított területe.

Helyiség: a rendeltetésének megfelelően épületszerkezettel minden irányból körülhatárolt, járófelülettel rendelkező tér, a beépítetlen tetőtér kivételével.

 

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy:

Bruttó alapterület a lakás belső válaszfalait is tartalmazó terület, a nettó alapterület a lakás belső válaszfalait nem tartalmazó terület. Hasznos alapterület a legalább 1,90 m magas nettó alapterület. Ennek kell szerepelni a hirdetésekben, amit úgy tudunk kiszámolni, hogy minden helyiséget megmérünk és a területeit összeadjuk.

 

Az ingatlan értékét befolyásolják még az alábbi területek is, melyek az előbbiekben említett jogszabályban a következőképpen kerültek meghatározásra:

Galéria: helyiség légterének részleges - az alapterületének legfeljebb 50%-án és csak vízszintes szerkezettel történő - megosztásával kialakított belső (közbenső) szint, amelyen helyiség és 1,0 m-nél magasabb tömör korlát vagy fal nem létesül.

Erkély: az épület homlokzati síkjától kinyúló, konzolos, függesztett vagy pontszerűen alátámasztott kialakítású külső tartózkodó tér.  – nem számít bele a hasznos alapterületbe.

Loggia: az épület homlokzati síkján belül lévő, három oldalról falakkal, alulról és felülről födémekkel határolt, helyiséghez közvetlenül csatlakozó külső tartózkodó tér.

Terasz: a rendezett terepen vagy épületrész zárófödémén kialakított helyiséghez, önálló rendeltetési egységhez vagy azok közös közlekedőihez kapcsolódó, járható szilárd burkolatú külső tartózkodótér

Tetőtér: az épület legfelső építményszintje feletti födémszerkezet felső síkja és a magastető szerkezetének alsó síkja közötti - minden irányból épületszerkezettel körülzárt - tér. A beépítés nélküli tetőtér (padlás) nem minősül építményszintnek.

Pinceszinti helyiség, helyiségcsoport: olyan helyiség, helyiségcsoport, amelynek padlószintje több mint 0,70 m-rel kerül a terepcsatlakozás alá.

 

 

A Magyar Ingatlanklub Baráti Kör honlapján (http://www.magyaringatlanklub.hu/index.php/tudastar) szerepelnek az értékbecslésnél alkalmazandó térméretek, melyek az alábbiak.:

Erkély, balkon, loggia alapterület beszámítás: Erkély 25%, balkon 50%, Loggia 75%.

Terasz, szuterén, pince alapterület beszámítás: Nyitott terasz 25%, szuterén 70%, pince 50%.

Galéria alapterület beszámítás: Önálló helyiségként kialakított galéria 75%, nyitott galéria 50%.

 

 

lakasnagysag.jpg

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 30
Tegnapi: 106
Heti: 308
Havi: 1 464
Össz.: 428 735

Látogatottság növelés
Oldal: Mekkora legyen? - Az alapterület számítása
Tippek és tanácsok lakáseladóknak és lakásvásárlóknak - © 2008 - 2024 - lakasvetel.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »